GPS система MapOn для сільськогосподарської техніки

Використання системи моніторингу в сільському господарстві

Важливим питанням для сільськогосподарських підприємств є контроль витрати палива своїх машин, їх пробіг, а також площа обробки полів для тракторів і комбайнів.

Здійснювати такого роду контроль дозволяє візуальне спостереження на векторних картах онлайн і аналіз звітів сервера – звичайний метод для системи GPS-моніторингу. Високий ступінь деталізації векторних карт дозволяє точно визначити місцезнаходження сільськогосподарської машини і оцінити міру її експлуатації. Режим супутникового відображення карти зі зручною навігацією достовірно показує межі полів, угідь і прилеглих населених пунктів як в Україні, так і в інших країнах світу.

Для оцінки обсягів робіт сільськогосподарської техніки зручно використовувати режим створення зон – інструменту клієнтського додатка, що дозволяє послідовними клацаннями миші окреслити на карті кордону оброблюваного поля негайно отримати його основний параметр – площу. Надалі отриману таким чином зону можна використовувати для оцінки якості роботи трактора чи комбайна, так як програмне забезпечення в автоматичному режимі вважає кількість виїздів машини з GPS-трекером за межі зони і надає зручний звіт.

Візуально побачити динаміку обробки полів і ділянок можна за допомогою побудови маршрутів руху СХ техніки, підключеної до системи GPS спостереження за транспортом. Це дозволить проаналізувати ефективність виконуваних і планових робіт. Типові звіти використання техніки, передбачені в клієнтському додатку системи, також стануть в нагоді в роботі.

Паливні баки сільськогосподарських машин відрізняються від типових баків вантажного автотранспорту, але незважаючи на це частотний датчик рівня палива, яким комплектується система GPS моніторингу можна встановити практично на будь-який бак і зробити його правильну тарировки. Оператору комп’ютерної системи моніторингу має можливість своєчасно і точно відстежити витрата палива і несанкціонований його відбір з допомогою застосування датчиків палива.

Для підприємств сільського господарства економічний ефект від впровадження комплексної системи GPS моніторингу автотранспорту по gps і її витратою палива може становити до 25% від звичайних витратних норм, що при наявності великого парку техніки допоможе непогано заощадити.