GPS система MapOn для вантажних автомобілів

Використання системи моніторингу в транспортних перевезеннях

Основною діяльністю будь-якої транспортної компанії є доставка вантажів. Але час і ринкові відносини вносять свої корективи і на сьогоднішній день, те, що робить транспортна компанія, складно назвати звичайною доставкою, це вже більше нагадує високоякісну роботу по забезпеченню доставки вантажу замовникові. Незважаючи на те, що транспортуванням займається багато професіоналів, важливим питанням залишається контроль поточного місцезнаходження автомобіля і його детальний пробіг по маршруту руху. Зазвичай таке завдання вирішується використанням нормативів і приблизних відстаней, які не дають повної картини витрати палива. Домогтися якісної і своєчасної доставки, незалежно від відстані, об’єму і ваги самого вантажу, можна за допомогою моніторингу. Моніторинг дозволяє: по-перше, домогтися доставки вантажів в термін, а по-друге, істотно скоротити витрати на пальне, що позитивно позначиться на рентабельності всього транспортного підприємства. Крім цього моніторинг здатний полегшити роботу всьому транспортному підприємству, завдяки стеженню за автомобілем і його водієм.

Це нововведення має безліч переваг для будь-якої транспортної компанії:

Моніторинг

При установці системи супутникового GPS – спостереження автотранспорту, з’являється можливість точно відслідковувати місцезнаходження автомобіля і до частки літра контролювати паливо в бензобаку автомобіля на всьому маршруті його слідування незалежно від його протяжності.

Контроль палива

Програмне забезпечення комплексної системи моніторингу дозволяє точно відстежити всі місця заправок і можливих зливів палива з бака з похибкою 10-20 метрів. Також передбачена фіксація часу і географічна прив’язка такого події до конкретного адресою на маршруті з точністю до номера будинку. Відстежувати ситуацію за рівнем палива можна як в графічному вигляді, з можливістю програмування графіка палива за необхідний період онлайн, так і у вигляді звітів. Датчик рівня палива частотного типу має похибку вимірювань не більше 1%.

Робота в роумінгу

Система супутникового моніторингу автотранспорту також корисна і при міжнародних перевезеннях, незважаючи на те, що SIM-карта оператора GSM стільникового зв’язку переходить в режим роумінгу. Вартість передачі даних в роумінгу значно вище, ніж в локальній мережі оператора, тому SIM-карти в GPS-трекер централізовано блокуються для роумінгу. Незважаючи на це, сам GPS-трекер оснащений достатньою кількістю внутрішньої пам’яті, щоб запам’ятати близько 1000 км пробігу автомобіля за межами дії мережі оператора. По поверненню автомобіля з-за кордону, потрапивши назад в зону дії оператора, GPS-трекер вивантажує накопичені в роумінгу дані на сервер. Ці дані практично миттєво доступні користувачеві системи моніторингу для аналізу маршруту руху автомобіля побудови звітів про цей період.

Контроль стану вантажів

Часом контроль стану вантажів проводиться візуальним способом, але цей контроль в більшості випадків недостатньо ефективний і часто призводить до псування товарів з вини працівників компанії.

Блокування двигуна

Система GPS моніторингу та спостереження lookout дозволяє віддалено заблокувати транспортний засіб у разі викрадення або іншої позаштатної ситуації. Для цього необхідно відправити SMS повідомлення на пристрій для блокування двигуна. Для кожного користувача використовується персональна технологічна схема блокування транспорту.

Моніторинг для Вашого мобільного телефону

Для моніторингу будь-якого об’єкта з мобільного телефону, в разі якщо Ви заблукали або перебуваєте далеко від комп’ютера, Ви можете скористатися ресурсом lookout, який дозволить в режимі реального часу відслідковувати об’єкти, що цікавлять Вас.

Двосторонній голосовий зв’язок

Водій транспортного засобу з встановленим обладнанням GPS моніторингу може здійснювати двосторонній голосовий зв’язок з диспетчером.

Перевагою використання системи моніторингу є економія транспортних витрат. Після введення в експлуатацію системи моніторингу з датчиками рівня палива економія становить 10-20% від середньомісячного споживання, відстеження витрат дозволяє досить швидко окупити витрати на придбання і впровадження gps системи спостереження за автотранспортом.